Rodzina

Vinaria din Vale to przede wszystkim rodzina

Człowiekiem, który założył winnicę Vinaria din Vale, jest Vladimir Davidescu. Odziedziczył on pasję do produkcji wina od swojego ojca, Iliego, który miał małą winnicę w swoim domu. Każdej jesieni poprzez ciężką pracą wytwarzał skromną ilość wina, by móc dzielić się nim z ukochanymi. W ten sposób zmotywował Vladimira do podążania śladami ojca i do przekazywania tych tradycji dalej, swoim dzieciom.

Dziś jego dzieci, Andrian i Elena, przejęły jego słynne zajęcie, aby rozszerzać działalność Vinaria din Vale nie tylko w Mołdawii, ale także poza granicami kraju. W południowo-wschodnich regionach Mołdawii Vladimir Davidescu jest bardzo doceniany, ponieważ zaoferował ludziom możliwość poszerzania swoich talentów w winiarni i znalezienia odrobiny człowieczeństwa w kościele, który zbudował na cześć swojej matki.

Vinaria din Vale to rodzina, która ma wartości, tradycje i uznanie dla rzeczy dobrze zrobionych, ponieważ dobre wino ożywia zarówno ducha, jak i ciało.

produkcja wina
rodzina Vinaria din Vale

Firma

Jesteśmy firmą rodzinną, o ponad 20 letniej historii

Winiarnia Vinaria din Vale jest firmą rodzinną o ponad 20-letniej historii. Jej podstawę stanowi cała rodzina Davidescu kierowana przez naszego lidera – Vladimira Davidescu w towarzystwie entuzjastycznego zespołu pracowniczego, a także ciężko pracujących mieszkańców z południowych regionów Mołdawii.

Około 500 pracowników rocznie zbiera winogrona w najbardziej malowniczym regionie kraju, na południu, gdzie przyroda obfituje w bogate zbiory.

Vinaria din Vale co roku eksportuje swoje produkty do takich krajów jak: Rumunia, Niemcy, USA, Chiny, Japonia, Białoruś. Winiarnia produkuje kilka międzynarodowych odmian: Merlot, Chardonnay, Cabernet Sauvignon, Rosé, Pinot Noir, Pinot Grigio, Saperavi, Riesling, Muscat Otonnel i Rkatsiteli. Lokalny rynek w Mołdawii również nie jest zaniedbany. Produkowane są bowiem wina lokalne, takie jak: White Feteasca i Black Feteasca.

Vinaria din Vale przygotowuje się do przyjazdów turystów, angażując się w budowę piwnicy winnej o powierzchni około 400 m², gdzie wina będą przechowywane we francuskich beczkach.

Legenda

Vinaria din Vale jest dziedzicem legendy o tysiącletniej pasji do produkcji wina w całym kraju.

Powszechnie uważa się, że bociany są ptakami ratującymi życie, ucieleśniającymi symbol pokoju i wolności. Podczas bitew Stefana Wielkiego ptaki te transportowały w swoich dziobach winogrona żołnierzom, którzy byli uwięzieni w Twierdzy w Slobozi przez miesiąc bez jedzenia i wody. Wielu z nich przeżyło dzięki tym wysiłkom.

Bociany stały się odtąd symbolem narodowym, ważnym elementem historii winiarstwa w Mołdawii.

Obecnie Vinaria din Vale znajduje się w tym regionie, gdzie bociany zbierały winogrona dla potrzebujących żołnierzy. Dlatego każda butelka naszego wina przekazuje mistyczne emocje z czasów starożytnych.

wina sztuka dzielenia

Bądź na bieżąco

Zapisz się na newsletter